Ako vypnúť heslo pri prihlásení

Vyššie zabezpečenie, ktoré Windows Vista ponúka je príjemná vec. No v domácich podmienkach môže zvýšená bezpečnosť skôr obťažovať. Pri návrhu Windows Vista zjavne nepočítali s tým, že človek nechce mať počítač zabezpečený, ako krabicu na pavúka.

V domácich podmienkach sa často netreba prihlásiť do Windows s plným menom a heslom. Ak mám počítač na stole v obývačke a nemám na ňom žiadne vojenské dáta, nepotrebujem heslo. Pred kým by som skrýval Windows? Pred matkou? Potom je zadávanie hesla po každom štarte Windows Vista vcelku otrava.

Stlačte tlačítko START a v ňom položku "Spustiť".

Windows Vista heslá

Do okna napíšte podivuhodné dva slová: Control Userpasswords2 a stlačte enter.

Windows Vista vypnutie hesla

Po chvíli sa objaví takéto okno. Má zaškrtnuté políčko na ktoré ukazuje šípka. Odškrtnite toto políčko. Windows Vista vás požiada o vloženie mena a hesla, pod akým sa Windows nabudúce má prihlásiť. Vyplňte, odklepnite. Hotovo. Odteraz vám už po štarte Vista nabehne bez akýchkoľvek otázok a hesiel.

Komentáre k článku: Ako vypnúť heslo pri prihlásení

 1. vanessa mokarsova 13. 03. 2010

  moj otec mal na skipe meno al ked sa prihlasoval nemusel si zadat heslo a aja som si urobil nove konto aeas mi jeho konto nejde zapnut bez hesla. pomozete mi prosim lebo budem at ink velky problem. Dakujem do predu.

 2. Mária 12. 08. 2016

  Zdravím, už som si urobila to, aby som pri zapnutí počítača nemusela dávať heslo, ale keď nie som dlhšie pri počítači a chcem pokračovať, aj tak si pýta heslo. Prosím, čo mám ešte urobiť, aby som počas dňa nemusela vypisovať heslo? Ďakujem. MT

 3. Miro Veselý 12. 08. 2016

  Mária v závislostina tom, aký máte windows choďte do nastavení, alebo kontrol panelu a hľadajte nastavenie výkonu /spotreby. Tam treba zrušiť, aby sa počítač uspal po nejakom čase. Alebo v zabezpečení vypnite aby si to žiadalo heslo.

 4. Daniela 08. 11. 2016

  Ja mam windows 7..mne sa to podarilo takto: Nastavenie -> zmeniť nastavenie počítača -> kontá -> možnosti prihlásenia -> politika hesiel- zmeniť….a je to :)

 5. Klaudia 25. 12. 2016

  Mám problem dala som si heslo na notebook a keď chcem sa prihlasiť tak nejde a musim ho dať reštartovať a neviem ako ho odstraniť pomôžte mi

Pridajte komentár: