ICQ a iné komunikátory

Na internete nie sme sami. V reálnom čase sa môžete rozprávať s rôznymi ľuďmi. Dokonca dnes sa to už dá robiť na tak veľa spôsobov, že až no. :-)

Najstarší spôsob je e-mail, ten – zdá sa – prežije ešte pekných pár rokov. Potom sú rôzne formy písomnej komunikácie v reálnom čase, napríklad ICQ. Na použitie formátu ICQ je však často výhodnejšie siahnuť po programoch, ako Miranda, či Trillian.

V súčasnosti však už prichádzajú „do hry“ aj komunikačné technológie, pri ktorých sa prenáša zvuk, alebo dokonca aj obraz… Napríklad Skype. To je telefón, ktorým sa dá telefonovať cez internet zadarmo.

A skôr, než mi len tak zo zvedavosti zatelefonujete, tu je dôvod, prečo tieto programy už dlhší čas ani nepoužívam – žerú totiž veľa času. Neraz až tak, že človeka doslova donútia k tomu, aby sa vzdal týchto inak moderných hračiek…

Komentáre k článku: ICQ a iné komunikátory

 1. jolaes 20. 02. 2008

  chcem pokec cez icq a neviem ako ho nainštalovať

 2. Humming 25. 02. 2008

  ja pouzivam QIPko:)
  pouzivam casto funkciu „neviditelny pre vsetkych“
  pri tejto moznosti ma nevidia ani ludia ktorych mam v invisible liste :)
  na oficialnej stranke(a celkovo na nete) sa da najst docela dost skinov.
  btw ja pouzivam stale tento pack
  http://www.mediafire.com/?6c40kz92myn
  pretoze je tam o DOST viac smajlov ako v beznom qipe ale jedinym – je to ze to iste qip musia mat aj ostatny aby sa im „moje“smajle ukazali :(
  a este sa pomocou neho nedaju hrat hry ktore su v icq ,ale to mne problem neroby pret oze som to aj tak nikdy nehraval ;)
  no a na zaver aby ste nepovedaly ze je to dalsi nepodstatny komentar :P pridam este jeden uzitocny link kde si mozte overit ci je niekto OFF alebo invisible ;)
  http://kanicq.ru/invisible/en
  bye 4 all a prajem vsetkym vela prijemneho chatovania :)

Pridajte komentár: